Niets zo erg als burenoverlast. Maar het is niet altijd wat het lijkt. Want alhoewel huurders verantwoordelijk zijn voor wat er in hun huis gebeurt, komt het voor dat de buren de dupe zijn van overlastgevende bezoekers.

Dealers, pooiers en helers dwingen kwetsbare mensen, soms zelfs met geweld en intimidatie, om hun huis af te staan. Vervolgens gaan zij in dat huis drugs verkopen, vrouwen prostitueren of gestolen goederen opslaan.

Wat is de rol van de huurder, hoe komt de buurt van de overlast af en wie pakt de daders?

Pointer: Andermans haard is goud waard

Makers

Samen komen we verder

Ons onderzoek begint bij jou. Heb jij een tip of ervaring die je met ons wil delen? Laat het ons weten!

Heb jij een tip of ervaring die je met ons wil delen? Laat het ons weten!

Documentatie uploaden
CAPTCHA
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.

Bedankt, je tip is verstuurd

Wat gebeurt er nu met mijn tip?

Bedankt dat je de tijd hebt genomen om het tipformulier in te vullen. Je tip is verstuurd naar de redacteur van het onderzoek. Wij publiceren niets met naam en toenaam zonder contact met je op te nemen. Soms krijgen we zoveel tips binnen dat het ons helaas niet lukt om iedereen een persoonlijke reactie te sturen. We vragen je begrip hiervoor. 

Benieuwd naar de impact van eerdere tips?

Van kamervragen tot petities en maatschappelijk debat: samen met jou pakken we systemisch falen en onrecht aan. Benieuwd naar de impact van eerdere onderzoeken en ingezonden tips? Bekijk dan nu ons track record.